S projektem nebo bez ?

S projektem nebo bez?

Při návrhu automatizace domácnosti je třeba si uvědomit, co vše očekáváte. Chcete jen ovládat světelné scény nebo nechat na Miniserver LOXONE i další rozhodování například o vytápění, klimatizaci, zabezpečení?

Podstatné je uvědomit si, co všechno od nového bydlení očekáváte.

Úspory, komfort, bezpečí, přehled, automatizaci?
Priority každého z nás jsou různé, stejně jako je tvárná i elektroinstalace. Široká škála spotřebičů a vybavení domácností přímo vybízí ke kombinaci funkcí. Od těch nezbytně nutných pro běžný život (osvětlení, vytápění) až po luxusní nadstandard.

SEZNAMTE NÁS SE SVÝMI POŽADAVKY A NAVRHNEME ŘEŠENÍ.

Musíte trošku změnit pohled na zařízení v domácnosti. Ne vždy budete potřebovat spotřebiče s nejlepší automatizací. Ve většině případů vystačíte se základními modely a inteligenci zařízením dodá systém chytré domácnosti. Vy nám nastíníte co vše očekáváte od Vašeho bydlení a my se budeme snažit navrhnout optimální řešení. Staneme se jakýmsi systémovým integrátorem Vaší domácnosti.

SPECIFIKUJTE POŽADAVKY

  • Chcete vybavit svůj stávající nebo nově budovaný dům nebo byt inteligentní elektroinstalaci?
  • Co vše budete chtít ovládat a dohlížet?
  • Má být součástí inteligentního domu zabezpečovací systém a kamerový systém?
  • Chcete ovládat i multimédia?
  • Chcete mít dohled i nad kuchyňskými spotřebiči?
  • Chcete ovládat a monitorovat topení (plynový kotel, tepelné čerpadlo) a klimatizaci?

S PROJEKTEM NEBO BEZ?

Odpověď není jednoznačná. Většinou se plánuje na základě skic a zakreslení. Opravdový projekt ušitý na míru se dokončuje až při samotné realizaci.

Postaráme se o Váš dům od A do Z. Výhodou systému LOXONE je to, že po naprogramování miniserveru se současně vygeneruje i dokumentace zapojení.
Jednotlivé funkce se řeší programově a (skoro) vše se dá měnit dle požadavků zákazníka.

OVLÁDÁNÍ OSVĚTLENÍ

Systém dokáže osvětlení nejen zapínat a vypínat, ale také stmívat. Osvětlení může být nejrůznějších typů včetně zářivkových svítidel a stále více se prosazujících moderních LED svítidel. Prostřednictvím systému ovládání domácnosti lze přednastavit světelné scény, které Vám umožní jedním stiskem nastavit více světel na požadovanou úroveň, tzn. např. vše vypnout (odchod z domu), vše zapnout, sledování televize (40% jasu).

REGULACE VYTÁPĚNÍ

Systém umí řídit jak teplovodní (radiátory, podlahové), tak i elektrické (podlahové, konvektory) vytápění. Každý ovládací prvek má teplotní čidlo a nabízí také možnost ovládání teploty přes termo regulátor nebo dotykový panel. Kombinací vnitřních a venkovních senzorů a regulací ventilů lze dosáhnout vhodné ekvitermní regulace. Inteligentní regulátor Vám zajistí požadovanou teplotu v požadovaném okamžiku. A jako bonus se Vám sníží náklady na vytápění.

OVLÁDÁNÍ SPOTŘEBIČŮ

Systémem inteligentní domácnosti může být ovládán každý elektrický spotřebič. Ovládají se zásuvky, do kterých jsou spotřebiče připojené. Pak máte možnost stmívat např. lampu a nebo zapínat/vypínat ventilátor připojený v zásuvce.

OVLÁDÁNÍ ŽALUZIÍ

Systém zahrnuje ovládací prvky pro elektrické ovládání rolet, žaluzií i markýz. Ovládat je můžete jakýmkoliv tlačítkem ručně nebo automaticky na základě času nebo aktuálních povětrnostních podmínek z připojené meteostanice.

TEPELNÁ ČERPADLA, KLIMATIZACE, SOLÁRNÍ PANELY

Pokud to dané zařízení umožňuje a výrobce podporuje, je ideální příležitostí propojit je se systémem přes standardní komunikační rozhraní“ (např. RS 232, 485 nebo Ethernet). Po napojení zařízení do systému můžete je monitorovat a ovládat prostřednictvím tabletu, telefonu a dalších ovládacích prvků, které systém inteligentní domácnosti umožňuje. Budete upozorněni na jakoukoliv odchylku od normálu.

ELEKTRONICKÁ ZABEZPEČOVACÍ SIGNALIZACE

Součástí systému je vlastní alarm. Všechny detektory (pohybu, kouře, otevření dveří atd.) jsou přes vstupní jednotku vřazeny do systému a poskytují informaci o jeho aktivitě. Mimo aktivaci alarmu lze detektory využít k dalším funkcím – pohybový detektor k rozsvícení světla, detektor okna pro vypnutí klimatizace či topení. Součástí systému je také klávesnice pro zadávání kódu a přes GSM modul dokáže odeslat informaci o poplachu uživateli a nebo bezpečnostní agentuře.

ZAVLAŽOVÁNÍ

Na základě času a aktuální meteorologické situace lze ovládat ventily jednotlivých větví zavlažovacího systému. A pokud nedůvěřujete automatice, můžete kdykoliv spustit zavlažování ručně. A pokud systém z meteorologické stanice zjistí, že bude pršet, zavlažování nespustí.

ŘÍZENÍ BAZÉNU

Již se nemusíte starat o správné dávkování chlóru, pH Všechny funkce lze provádět v systému tak, že se do bazénového okruhu vřadí spínací jednotka, která pak spouští čerpadlo filtru, dávkování pH a chlóru, ale také protiproud, osvětlení v bazénu nebo přítok vody na dopouštění. Na základě aktuální teploty určí dobu spínání filtrace. Což je výhodné v případě, že vytápění bazénu je realizováno pomocí solárních panelů, které spouští filtraci.